Skoči na glavno vsebino

Območno združenje Veteranov vojne za Slovenijo Idrija – Cerkno, je v letošnjem šolskem letu razpisalo 13. literarni natečaj na temo »Tudi pri nas je potekalo osamosvajanje Slovenije«. Iz naše šole se je natečaja udeležilo kar 26 učenk in učencev iz 7., 8. in 9. razredov,  pod mentorstvom učiteljice Marije Majnik. Zaradi izjemno velikega odziva idrijskih osnovnošolcev, je komisija odločila, da izbere najboljše prispevke avtorjev iz posameznih razredov. Med prispevki učencev sedmih razredov je izbrala prispevek Eve Tratnik iz 7.a, med prispevki osmih razredov prispevek Ambroža Kavčiča iz 8.d, izmed prispevkov devetih razredov pa prispevek Tineta Gnezda iz 9.b.

Svečana razglasitev rezultatov letošnjega natečaja je potekala v sklopu prireditve državnega praznika ob dnevu upora proti okupatorju, ki so jo pripravili učenci in učitelji OŠ Idrija, 26.aprila 2024, v Modri dvorani v Idriji.

Kot vsako leto so kot nagrado za udeležence natečaja in njihove mentorje v OZVVS Idrija – Cerkno v četrtek, 30.maja 2024, organizirali poučno ekskurzijo v Park vojaške zgodovine v Pivki, kjer so si učenci ob vodenem spremstvu ogledali park vojaških in policijskih vozil, se spoznali z zgodovino osamosvojitve Slovenije ter si ogledali notranjost podmornice.

Ekskurzijo je organiziralo Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Idrija-Cerkno, za kar sem jim najlepše zahvaljujemo.

Še nekaj vtisov.

»V vojaškem muzeju v Pivki, mi je bilo všeč, najbolj pa mi je bilo všeč, da smo lahko šli v podmornico.« Nelli

»Izlet mi je bil všeč, ker smo si ogledali veliko zanimivih in starih naprav ter pripomočkov, ki so jih včasih uporabljali v vojski. Na tem izletu smo imeli zelo prijaznega vodiča, ki nam je vse lepo razkazal. Najbolj mi je bilo všeč, da smo lahko stopili v podmornico, ki je zelo zanimiva in zabavna stvar.« Eva

»Obisk Parka vojaške zgodovine mi je bil zanimiv, saj sem izvedela veliko novega. Najbolj so mi bile všeč puške ter topi.« Marisa

“V Pivki mi je bilo zelo všeč. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo si ogledali notranjost podmornice.” Izis
 
“V Pivki mi je bilo zelo všeč, zanimivo, zabavno. Izvedela sem nove stvari in se tudi kaj novega naučila. Drugo leto bom še napisala prispevek, ker mi je zanimiva snov in tudi na izletu je bilo zelo lepo.” Neža
Dostopnost