Skoči na glavno vsebino

Pravica do brezplačnega prevoza v šolo je določena v 56. členu Zakona o osnovni šoli, ki ga lahko dobite tukaj.
V primeru, da se učenec šola na šoli, ki ni v šolskem okolišu njegovega stalnega prebivališča, ima po tretjem odstavku 56. člena ZOŠ pravico do povračila stroškov prevoza v višini, ki bi mu pripadala, če bi obiskoval osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem prebiva.

V skladu z 81. členom ZOFVI (povezava) lahko starši učencev, ki živijo na osrednjem območju velikih zveri (atlas, pod zavihkom Narava dobite “življenjsko območje medveda”, kjer vijolična barva označuje osrednje življenjsko območje medveda), uveljavljate povrnitev stroškov za prevoz otroka od doma do postaje avtobusa. Za več informacij pokličite ali pišite v tajništvo OŠ Idrija (05 37 262 00, osidrija@os-idrija.si).

 

Dostopnost