Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 3. junija 2024, so učence izbirnega predmeta italijanščina obiskale upokojenke, ki na Univerzi za tretje življenjsko obdobje Idrija obiskujejo krožek italijanščine. Ideja, da bi naredili skupno jezikovno uro, se je porodila v glavi učiteljice italijanščine Tanje Andder, saj svoje jezikovno znanje deli učencem obeh starostnih skupin. Ker pa je jezik enak za vse in se ga lahko učimo skozi celotno življenje, je bilo zanimivo združiti mladostno energijo in zlate izkušnje v skupnem medgeneracijskem druženju. Učenci so najprej pripravili kratek program, sledila sta igranje kviza o poznavanju italijanskega jezika in kulture in nagradna tombola, za konec pa smo še skupaj zapeli priljubljeno pesem Bella ciao. Za piko na i smo se še posladkali in odigrali partijo spomina, seveda v italijanščini.
Bilo nam je lepo in upamo, da se bomo še kdaj srečali, saj nas takšna druženja povezujejo in bogatijo.
V ponedeljek, 3. junija 2024, so učence izbirnega predmeta italijanščina obiskale upokojenke, ki na Univerzi za tretje življenjsko obdobje Idrija obiskujejo krožek italijanščine. Ideja, da bi naredili skupno jezikovno uro, se je porodila v glavi učiteljice italijanščine Tanje Andder, saj svoje jezikovno znanje deli učencem obeh starostnih skupin. Ker pa je jezik enak za vse in se ga lahko učimo skozi celotno življenje, je bilo zanimivo združiti mladostno energijo in zlate izkušnje v skupnem medgeneracijskem druženju. Učenci so najprej pripravili kratek program, sledila sta igranje kviza o poznavanju italijanskega jezika in kulture in nagradna tombola, za konec pa smo še skupaj zapeli priljubljeno pesem Bella ciao. Za piko na i smo se še posladkali in odigrali partijo spomina, seveda v italijanščini.
Bilo nam je lepo in upamo, da se bomo še kdaj srečali, saj nas takšna druženja povezujejo in bogatijo.

Tanja Andder

 

Dostopnost