Skoči na glavno vsebino

V soboto, 11. 5. 2024, je na OŠ Pivka potekalo 46. državno tekmovanje mladih čebelarjev. Tekmovanja se je udeležilo 500 tekmovalcev iz celotne Slovenije. Udeleženci so morali pokazati znanje o biologiji in življenju čebel, čebelarskem orodju, opremi in čebelarjevih opravilih, medovitih rastlinah, pomenu opraševanja, čebeljih pridelkih, zgodovini čebelarstva ter čebeljih boleznih. Organizatorji so s pomočjo sponzorjev vsakemu tekmovalcu ob prihodu podarili sadiko lipe in hranilnik NLB in jih nagradili z obiskom znamenitosti Pivke.  Našo šolo je zastopalo 6 učencev, ki so tekmovali v nižji skupini in vsi dosegli lep uspeh. Tjaš Lapanje in Lan Kurtanjek sta osvojila zlato priznanje, Eldin Sabljaković in Nal Kržišnik srebrno priznanje, Danielu Zelencu in Liamu Leskovcu Čarju pa je za las ušlo bronasto priznanje. Vsem tekmovalcem in mentorju iskrene čestitke.

Dostopnost