Skoči na glavno vsebino

Svetovni dan knjige praznujemo 23. aprila. Praznovanje je povezano s starim ljudskim običajem, ki izhaja iz Katalonije, kjer so si prebivalci od nekdaj na dan svetega Jurija, tj. 23. aprila, podarjali vrtnice in knjige, rekoč: »Vrtnica je za ljubezen, knjiga pa za vedno!«

V prostorih Galerije Magazin je v torek zvečer potekala prireditev literarnega društva RIS, ki so jo naslovili Nočno branje. Na prireditvi je imela priložnost odlomek iz svoje zgodbe predstaviti tudi učenka naše šole Petja Tončič Petkovšek.

Odlomek iz njene zgodbe o prvi mladostni ljubezni je zbrane obiskovalce pritegnil k zbranemu poslušanju. Za doživeto branje in prepričljivo pisanje je Petja prejela mnogo čestitk in pohval.

»Takrat so se vrta odprla še enkrat. V dvorano je stopil njen soigralec. Bil je visok, temnolas in star približno toliko kot Zala. Nosil je olivno zeleno majico in črne kavbojke. Z roko si je nervozno šel skozi lase in v tistem trenutku sta se prvič spogledala. V njegovih očeh se je prelivalo več odtenkov rjave in Zali se je to v tistem trenutku zdelo najpomembnejše. Kotički njegovih ustnic so se privihali. ‘Hej,’ jo je pozdravil.«

 

Dostopnost