Skoči na glavno vsebino

V tednu od 22. do 26. januarja se tudi OŠ Idrija pridružuje vseslovenskemu Tednu pisanja z roko, ki poteka na pobudo Društva Radi pišemo z roko. Letošnja skupna tema je “Zapisi časa o nas”. O njej bomo v tem tednu razmišljali, ustvarjali in pisali učitelji in učenci razredne stopnje, predmetne stopnje in oddelka NIS. Z ročno napisano poslanico so nas govorili tudi minister dr. Darjo Felda ter trije ambasadorji tedna pisanja z roko. To so Nik Škrlec, igralec in ustvarjalec,

Iza Sia Login, podjetnica in mama mačka Toma ter dr. Blaž Koritnik, nevrolog in tajnik društva Sinapsa. 

In zakaj je pomembno, da tudi v času digitalnih naprav še vedno čim več pišemo z roko? Pisanje z roko zagotavlja boljši spomin, večjo ustvarjalnost, dolgotrajnejšo pozornost, celovitejše delovanje možganov in izboljšuje naše finomotorične spretnosti. Starejšim osebam pomaga ohranjati možgane v dobri formi, zato naj nas spremlja skozi celo življenje!

 

Dostopnost