Skoči na glavno vsebino

Naša šola se že vrsto let pridružuje projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo. Avtorji projekta iz Društva za strpne odnose Eksena nam vsako leto ponudijo temo, ki je iztočnica za pogovore in umetniško ustvarjanje. Letošnja je bila “Stop sovražnemu govoru – spoštujmo razlike med nami”. Sovražni govor je izražanje, katerega namen je ponižati, ustrahovati ali podžigati nasilje zoper osebo ali skupino ljudi na podlagi določenih osebnih okoliščin (narodnosti, spola, vere, družbenega razreda, spolne usmerjenosti, moralnih prepričanj …). Po robu se mu lahko postavimo tako, da smo strpni. Strpnost je namreč medsebojno spoštovanje, kljub temu, da smo si različni. Izdelke, ki so jih pod mentorstvom učiteljic ustvarili naši učenci, smo predstavili januarja v šolski jedilnici. Nekaj pa jih predstavljamo tudi v spodnji fotogaleriji.

 

Dostopnost