Skoči na glavno vsebino
Naša šola je že vrsto let vključena v projekt Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo pod okriljem Izobraževalnega centra Eksena. Letos je potekal pod geslom “Lepa beseda lepo mesto najde”. V mesecu novembru smo učitelji v nekaterih oddelkih razredne stopnje in podaljšanega bivanja skupaj z učenci izvedli delavnice na temo strpnosti. Pogovarjali smo se o tem, kaj je strpnost in kako jo doživljajo sami. Učenci so povedali, da opažajo kar nekaj nestrpnosti v medsebojnih odnosih in da si želijo, da bi v medosebne odnose vnesli več strpnosti. Zavedajo se, da je pravilna izbira besed zelo pomembna, da pa jim v vsakdanjem življenju velikokrat spodleti in z besedami marsikoga prizadenejo. Učenci so nato ob spodbudi učiteljev ustvarjali na temo strpnosti. 
Novo koledarsko leto smo pospremili z razstavo naših izdelkov v šolski jedilnici. Upamo, da nas bo vse nagovorila in vzpodbudila k še bolj strpnim in prijaznim odnosom. Kajti besede so lahko zdravilo, lahko pa tudi strup. Izbirajmo jih pametno!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost