Skoči na glavno vsebino

Zbudili smo se v megleno jutro. Najprej nas je čakala jutranja telovadba, potem zajtrk in pospravljanje sob. Nato smo se odpravili na pohod do Ptujskega jezera in dočakali prve sončne žarke. Na jezeru smo se vozili z dragon boat-i oz. zmajskimi čolni, na obali pa igrali odbojko na mivki. Ob prihodu nazaj v dom nas je čakalo kosilo, ki smo ga tako dobro zmazali, da smo si prislužili posladek. Po počitku smo imeli delavnico o kurentu. Izvedeli smo, kaj mora kurent imeti in iz katerih materialov morajo biti deli te znane pustne maske. Po skupinah smo izdelali tudi svoje kurente iz naravnih materialov ter si izmislili zgodbe o nastalih likih. Po večerji smo imeli še delavnico astronomije, kjer smo izvedeli polno zanimivosti o vesolju ter izdelali plakate o planetih in nekaterih zvezdah. Sicer pa, tukaj nismo fantje in dekleta, ampak pubeci in dekline.

Dostopnost