Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 13. 10. 2022, so se na državnem šolskem prvenstvu v orientacijskem teku v Dolenjskih toplicah pomerili orientacisti. Odlično so nastopili tudi učenke in učenci naše šole in osvojili tudi nekaj medalj. Med fanti 8. in 9. razreda je srebrno medaljo osvojil Lovro Kurtanjek, ki je za zlatom zaostal za pičlih 19 sekund. Na nehvaležno 4. mesto se je uvrstil Nejc Novak, Tine Gnezda pa je bil v močni konkurenci štirinajsti. Ekipno so fantje osvojili naslov državnih prvakov. Izkazali so se tudi naši učenci 3. in 4. razreda, Aljoša Bačnar Tušar je osvojil 2. mesto, Lan Kurtanjek pa je bil četrti. Ekipno sta Aljoša in Lan osvojila 2. mesto. Predstavnico smo imeli tudi med dekleti, Brina Gantar je osvojila 11. mesto. Vsi rezultati šolskega tekmovanja so dosegljivi na http://www.orientacijska-zveza.si/sl/index.html

 

Dostopnost