Skoči na glavno vsebino

Četrti dan smo se zbudili v oblačno in deževno jutro. Ker nam vreme za jutranje razgibavanje na prostem ni bilo naklonjeno, smo pretegnili naše okončine s pospravljanjem sob. Vsi v sobah se trudimo za desetko – najvišjo oceno v pospravljanju sob. Komisija za ocenjevanje smo poleg naše zdravnice tudi dežurni učenci, kjer naše oči strogo premerijo, če je v sobi vse tako kot mora biti. Po pospravljanju in ocenjevanju, ki smo ga vsi nestrpno čakali, smo se zopet odpravili na sprehod v bližnje Nerezine. Na stojnicah smo lahko kupili spominke in različne druge malenkosti. Po sprehajalni poti tja in nazaj so nam učiteljice razložile marsikaj zanimivega, videnega ob poti (značilnosti naselja, rastlinje …). Čas do kosila smo izkoristili za pisanje razglednic. Najprej smo morali narediti osnutek, da smo se spomnili, kako pravilno napišemo naslov in vse sestavine razglednice, da bi le te varno prišle k našim staršem, sorodnikom, prijateljem … Morali smo paziti tudi na pravopis in lepopis. Medtem, ko smo pisali, je iz kuhinje že slastno dišalo kuhanje kosila in postali smo lačni. Mmmm, tudi danes je bilo dobro! Po počitku, kjer smo v sobah igrali družabne igre, smo preizkusili po razredih, kako smo že orientirani po naselju. Orientacijska pot je bila krožna. Iskali smo različne kontrolne točke, na katerih smo reševali zabavne naloge. Na poti smo morali poiskati tudi sladki skriti zaklad, ki smo ga na koncu z veseljem pojedli. Na koncu so učitelji sešteli naše pravilne odgovore ter čas, ki smo ga porabili za pot. Zmagovalna skupina bo prejela lepo nagrado. Ostal nam je čas tudi za športne moštvene igre, kjer so se na igrišču dekleta pomerila v odbojki, fantje pa v košarki. Lačni smo se odpravili nazaj do naselja, kjer nas je za večerjo čakala slastna pica. Pred spanjem smo si na platnu v jedilnici ogledali še drugi del tekme med Slovenijo in Poljsko. Žal smo bili na koncu malo razočarani nad izidom tekme, a smo se vseeno polni pričakovanja odpravili k nočnemu počitku z mislijo, kaj nam bo prinesel jutrišnji dan …

Dostopnost