Skoči na glavno vsebino

To je naš svet, ukrepajmo skupaj!

Tudi v letošnjem šolskem letu so se učenci in učiteljice naše šole pridružili aktivnostim v Tednu globalnega učenja.

Teden globalnega učenja (TGU) tradicionalno poteka tretji teden v novembru. Med 15. in 21. novembrom 2021, v razširjenem terminu pa celoten november, in je v Sloveniji potekal že petnajsto leto. Zaradi karanten pa so se dejavnosti prestavile tudi na mesec december in januar.

Osrednja tema so cilji trajnostnega razvoja.

Geslo Tedna globalnega učenja je »To je naš svet, ukrepajmo skupaj!«.

V Sloveniji aktivnosti koordinira Platforma SLOGA.

Namen tedna globalnega učenja  je opozoriti na različnosti in neenakosti tako na lokalni kot globalni ravni ter spodbujati k razumevanju osrednjih idej globalnega državljanstva in globalnega trajnostnega razvoja.

Sodelovali so učenci 4. a (učiteljica Lidija Kacin), 5.b (učiteljica Klavdija Pavšič Bajc), 7.a (učiteljica Urška Boškovič), PB 1.b (učiteljica Tanja Andder), PB 2.a (učiteljica Polona Kapitan), PB 2.c (učiteljica Ana Kurtanjek), PB 3.b (učiteljica Urša Erjavec), PB 4.b, 4.c (učiteljica Erika Kavčič) 8.a, 8.b, 8.c (učiteljica DKE Polona Kapitan) in koordinatorica projekta Marija Majnik.

Učenci so pri pouku, med razredno uro ali v času podaljšanega bivanja izvajali različne delavnice, si ogledali videoposnetke, prebirali eko zgodbe, se pogovarjali, razmišljali kakšen bo svet leta 2030 in iskali rešitve, kako bi lahko sami pripomogli k uresničitvi ciljev trajnostnega razvoja.

Poiskali so zanimive odgovore, nastali so zanimivi izdelki, zapisi in plakati, kar si lahko ogledate na fotografijah.

Dostopnost