Skoči na glavno vsebino

V petek, 17. 9., smo učenci in učitelji v oddelkih podaljšanega bivanja izvedli pohod miru po ulicah Idrije. Pohod je bil krona celotedenskega dogajanja, ki smo ga posvetili svetovnemu dnevu miru (obeležujemo ga 21. septembra). Obenem smo se s pohodom priključili projektu Pesem ptic miru, h kateremu so nas povabili iz OŠ Lava Celje.

Z učenci smo se skozi cel teden pogovarjali o pomenu miru, strpnosti in dobrih medosebnih odnosov. O tem, da mir ni samoumeven in da si moramo zanj prizadevati vsi. Skrb za mir se prične v odnosih v naših družinah, v razrednih skupnostih in med prijatelji. V skupinah podaljšanega bivanja smo likovno ustvarjali in pripravili plakate ter zastavice miru, s katerimi smo odšli na pohod miru do Mestnega trga in nazaj v šolo.

Kljub neprijaznemu vremenu smo s pisanimi plakati prenesli sporočilo o miru med naše someščane in pobarvali sivi dan z dobrimi željami.

Dostopnost