Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Idrija smo se tudi letos pridružili maratonu pisanja apelov Pišem za pravice 2020, ki ga organizira Amnesty International. V letošnjem šolskem letu smo dejavnost izpeljali na daljavo. Učenci 9.a so pisali apele in solidarnostna sporočila.

Pisali so za Nassimo Al-Sado iz Savdske Arabije, ki je zaprta, ker je zahtevala pravice žensk, za Jani Silva iz Kolumbije, ker ščiti Amazonijo in je zato njeno življenje v nevarnosti, za Germaina Rukukija iz Burundija, ki so ga obsodili na 32 let zapora zaradi branjenja človekovih pravic ter za Khaleda Drarenija iz Alžirije, ki je v zaporu zaradi svojega novinarstva.

Več o tem na spletni strani Amnesty International.

https://sola.amnesty.si/novice/fotografije-apelov-solidarnostnih-sporocil-in-aktivnosti-na-pisem-za-pravice-2020.html

Zapisala: Marija Majnik

Dostopnost