Skoči na glavno vsebino

Svet zavoda OŠ Idrija ostro obsoja žaljive napade na ravnateljico, ki jih je sprožil anonimen zapis na družbenem omrežju Facebook, objavljen v petek, 5. 3. 2021. Vsak ima pravico do svojega mnenja, vendar naj ga izraža strpno, spoštljivo in v duhu kulturne razprave. Šola je tudi prostor za učenje veščin dostojnega komuniciranja, ki se v času, zaznamovanem z epidemijo covid-19, žal vse bolj izgubljajo. To dokazujejo tudi že omenjene neprimerne objave.

Člani sveta zavoda zato javno izrekamo podporo ravnateljici, ki je bila tarča grobih obtožb in groženj. Izražamo zaskrbljenost zaradi tovrstnega enostranskega obračunavanja in ustrahovanja. Menimo, da nizkotno komuniciranje in nespoštovanje človekovega dostojanstva ne sme in ne more biti del civilizirane družbe.

 

Članice in člana sveta zavoda OŠ Idrija:

Jožica Lazar, Petra Vončina, Nina Brus, Polona Lapanja, Matija Matvoz, Simona Bevk, Jože Cuderman, Marja Šifrer Vehar, Hermina Tominec, Greta Vončina in Vesna Miklavčič

 

V Idriji, 8. 3. 2021

Dostopnost