Skoči na glavno vsebino
V Evropskem tednu mobilnosti smo 18. 9. 2020 sodelovali z KD prostoRož, ki so uredili dolgoročno zaprtje zgornjega dela Arkove ulice mimo vhoda v DUI. Celoten odsek ulice so poslikali s čipko. V tem delu ulice so postavili več klopi in cvetličnih korit.
Pri izdelavi čipke, predvsem pa pri zasajanju rastlin, izdelovanju označevalnih tablic so pomagali tudi nekatere učenke in učenci OŠ 8.a in 8.b Idrija v sklopu pouka likovne umetnosti. Zasaditev si je zamislil in vodil florist Ivo Uršič, poleg učenk in učencev OŠ Idrija so sodelovali tudi otroci iz vrtca Idrija in varovanci DUI. Pri izvedbi delavnic smo se držali vseh takratnih priporočil NIJZ.
Na Primorskem valu si lahko poslušate kratko oddajo (23. 9.), ki jo je na to temo pripravila novinarka Metka Rupnik. http://www.primorskival.si/posnetkioddaj.php
Lahko si pogledate tudi kratko reportažo RTV SLO o celotnem projektu:
ProstoRožu hvala za povabilo, otroci so z veseljem sodelovali.
Irma Gnezda
Foto: Mitja Kuret
Dostopnost