Skoči na glavno vsebino

Spoštovane učenke in učenci,

prihodnja 2 tedna bodo osnovne šole in druge vzgojno-izobraževalne ustanove v Sloveniji zaprte, seveda tudi naša šola.

Namen tega strogega ukrepa je, da s tem preprečimo širjenje korona virusa med vsemi nami. To pomeni tudi med našimi družinami, brati in sestrami, očeti in mamami, starimi starši, prijatelji, sošolci, znanci. To nam bo uspelo, če bomo upoštevali priporočila, ki nam jih posredujejo strokovnjaki in na katere vas opozarjajo vaši starši in seveda tudi učitelji.

Prihodnji tedni bodo za nas vse (za učence, učitelje, starše) pravi izziv. Najprej izziv, da se zmoremo držati vseh priporočil (skrbimo za higieno kašlja, higieno rok, se ne družimo, se ne zadržujemo v trgovskih centrih, hodimo v naravo – a ne v  skupinah; čas preživljamo predvsem doma oz. tam, kje bodo starši presodili, da je za vas najboljše …) ter tako pomembno prispevamo k našemu zdravju.  Pa tudi izziv, kako – kljub temu, da so vrata šole zaprta – ohraniti ‘kondicijo za šolo’. Učitelji vam bodo pripravili različna gradiva, večinoma za utrjevanje znanja ter urjenje posameznih veščin (npr. branja), ki jih boste dobili na spletni strani naše šole. In res verjamemo, da boste k nalogam pristopili odgovorno, vestno in ja – tudi z veseljem.  Zato vas naprošam, da v dneh, ko ne bo pouka, redno spremljate šolsko spletno stran, posamezne zavihke na tej spletni strani; če bo potrebno, pa bodo učitelji preko elektronske pošte kakšno obvestilo poslali tudi vašim staršem.

Ostanimo zdravi.

Zdenka Skrt, pomočnica ravnateljice

Dostopnost