Skoči na glavno vsebino

Zjutraj smo se vsi zbudili sveži in spočiti. Po obilnem zajtrku smo si zavihali rokave. Zopet smo imeli tri delavnice. Pri prvi delavnici smo se preizkusili v tehničnem znanju. Vsak je izdelal svoj tangram. To je stara kitajska sestavljanka, iz katere lahko sestavljaš različne like. Izdelati smo morali darilno škatlico in z ročno žago izrezati like. Žaganje nam je povzročalo največ težav.

Pri kemijski delavnici smo se preizkusili v forenzični raziskavi. Postali smo detektivi. Preučevali smo prstne odtise, “krvne madeže” in dedni material iz paradižnika. Žal nam je storilec dobro zakril odtise in ga nismo uspeli najti.

Pri fotografski delavnici nas je učitelj najprej naučil pravilnih tehnik slikanja, nato pa smo se v slikanju tudi sami preizkusili. Žal nam je ponagajalo vreme, zato smo se slikali v domu.

Zvečer nas je učitelj Matjaž popeljal v Iran. Predstavil nam je državo, njihovo kulturo, vero in navade.

Dostopnost