Skoči na glavno vsebino

Srečno smo prispeli v Cerkno. Najprej so nam razložili hišni red, nato smo odšli v sobe, kjer smo postali postelje in začeli z delom. Vsak dan bodo na sporedu tri delavnice. Prvi dan smo se preizkusili v orientaciji po kraju Cerkno. Tudi vreme nam je šlo na roke, saj je po našem prihodu na srečo nehalo deževati, popoldne so se oblaki razkadili in posijalo je tudi sonce. Druga delavnica je bila učenje ruskega jezika. Spoznali smo rusko pisavo in se učili pisati rusko abecedo (cirilico). Na koncu smo vsak svoje ime napisali v cirilici. Tretja delavnica je bila glasbena delavnica, na kateri smo z udarci ob telo ustvarjali ritem na pesem Eda Sheerana z naslovom Shape of you.

Med delavnicami smo pojedli tudi okusno kosilo in večerjo.

Po večerji smo se sprehodili skozi Cerkno in si ogledali tradicionalno cerkljansko pustno masko. Laufarijo nam je predstavil eden izmed fantov, ki se oblači v pustne kostume. Razložil nam je zgodovino laufarije ter predstavil in pokazal vse pustne like. Vse to nam je razložil v pristni cerkljanščini. Bili smo zelo navdušeni.

Dostopnost