Skoči na glavno vsebino

Metka Vončina je v sodelovanju z učiteljicama 5. razredov ustvarila učno pot »S Prekmandlcem na misijo po Idriji«. Pot je bila izdelana posebej za učence 5. razreda. Namenjena je spoznavanju Idrije ter njene tehniške in kulturne dediščine. Pot je krožna in učence vodi po glavnih znamenitostih mesta. Vključuje 14 postaj, na katerih so predstavljene glavne znamenitosti. Vsaka postaja ima svojo fotogalerijo, v kateri si učenci lahko ogledajo fotografije znamenitosti, opis znamenitosti ter izzive, ki jih je treba rešiti. Vsak pravilno rešen izziv učencu prinese določeno število točk. Točke se seštevajo in ko učenci zberejo dovolj veliko število točk, je misija uspešno opravljena. Ob uspešnem zaključku učenci pridobijo značko misije – Perkmandlca, ki je nagrada za uspešno opravljeno misijo.

 

Dostopnost