Skoči na glavno vsebino

Pretekli teden je v Rimu potekal filmski festival MEET – Movies for European Education and Training, kjer je naš film Generacija Z: Ne al’ ja? v zares veliki konkurenci dosegel zelo lep uspeh! Na festival so prejeli približno 1800 filmov iz več kot 100 držav, na festival pa se jih je uvrstilo zgolj najboljših 49 – med njimi seveda tudi naš film, ki smo ga posneli februarja v lanskem šolskem letu. Film je bil odlično sprejet, gledalci, režiserji, učitelji ter tudi učenci tamkajšnje osnovne šole so bili nad filmom navdušeni in to se je pokazalo tudi na zaključku festivala, ko je žirija našemu filmu v kategoriji Education Europe podelila nagrado “special mention”, kar je enako kot 2. mesto v kot že rečeno zelo močni konkurenci. Čestitke vsem učenkam in učencem, ki ste sodelovali pri snemanju filma ter mentorjema Davidu Steguju in Robertu Jerebu!

Dostopnost