Skoči na glavno vsebino

V torek, 19. 3., je v Rudniški dvorani v Idriji potekalo območno Srečanje otroških gledaliških skupin v organizaciji JSKD Idrija. Učenci lutkovno – gledališkega krožka so nastopili s predstavo Butalci.

Gledališka igra Butalci je sestavljena iz petih izbranih epizod iz knjige Butalci Frana Milčinskega. In sicer: Kako sta se skušala Butalec in Tepančan, Kako so si Butalci omislili pamet, Butalci sejejo sol, Butalski policaj in Cefizelj ter Razbojnik Cefizelj in občinska blagajna. Nastopajoči so se tokrat preizkusili v človeških likih, ki so iz vidika bralca in gledalca nenavadni, celo čudaški in s humornim primanjkljajem vsakdanje zdrave pameti.

Po nastopu se je z nami pogovarjala ga. Mirjam Debevc iz uredništva Primorskega vala. Posnetek lahko poslušate s klikom na gumb za predvajanje (spodaj)

.

Mentorica Živa Caruso

Dostopnost