Skoči na glavno vsebino

V sredo, 30. 1. 2019, je učence, ki obiskujejo izbirni predmet Varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami obiskal predstavnik državne enote za varstvo pred neeksplodiranimi ubojnimi predmeti Aljaž Leban, del ekipe, ki svoje delo vrši v severno-primorski regiji. Učencem je predstavil svoje delo, nevarnosti s katerimi se pri le-tem srečujejo ter jim pokazal kup eksponatov, ostankov prve in druge svetovne vojne. Spregovoril je o pravilnem ravnanju ob morebitni najdbi NUS. Še posebej izpostavil, da prikazani predmeti niso igrače, ampak so bila nekoč sredstva za ubijanje, ki so med samo vojno morda zatajila, vendar še danes predstavljajo izjemno nevarnost, zato se jih v nobenem primeru ne smemo dotikati, jih premikati, sežigati, razstavljati ali kakorkoli drugače rokovati z njimi. Pokazal je predmete, ki jih v naših koncih, zaradi ostankov Rapalske meje najdemo najpogosteje. Z učenci je delil mnogo svojih izkušenj in zgodb, ki bi se lahko končale zelo tragično. Vsi si želimo, da se kaj takega ne bi nikomur zgodilo in smo Aljažu hvaležni za njegov čas!

Dostopnost