Skoči na glavno vsebino

Današnji dan smo spet začeli z jutranjo telovadbo, ki jo je vodila gospa Maja. Po zajtrku nas je pred domom počakal učitelj Rok in povzpeli smo se na bližnji hrib (do pretvornika Brvogi).  Z malo muke in tarnanja smo vsi srečno prispeli do vrha, kjer smo pomalicali in se čez nekaj časa odpravili nazaj v dolino. Ob prihodu v dom smo vsi z veseljem pojedli težko pričakovano kosilo. Sledil je počitek. Ko smo si odpočili, smo se pred domom spet srečali z učiteljem Rokom. Tokrat nam je predstavil nordijsko hojo. Razdelil nam je naši velikosti primerne palice in nas naučil nekaj tehnik. Spet smo se podali na teren, le da je bila ta pot krajša od dopoldanske. Urili smo nordijsko hojo. Del poti smo hodili tudi po kolesarski stezi, kjer smo srečali skupino kitajskih športnikov, ki je s posebnimi rolkami trenirala tek na smučeh. V teh krajih se  pripravljajo na naslednje olimpijske igre. Na koncu nam je učitelj Rok povedal, da smo v celem dnevu prehodili približno 15 kilometrov.

Jutri dopoldan nas čaka orientacija. Žreb skupin (v CŠODju so namreč tudi učenci iz Črnomlja) pa smo imeli že danes. Po večerji pa bomo imeli še delavnice astronomije; danes bomo spoznavali planete.

Punce iz sobe 26

Dostopnost