Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 29. maja 2017, je v državnem zboru v Ljubljani, potekal po vrsti že kar 27. nacionalni otroški parlament z naslovom »Otroci in načrtovanje prihodnosti«. Na njem so sodelovali osnovnošolci iz cele Slovenije, ki pa so razpravljali o temah KDO SEM IN KAKŠEN ČLOVEK ŽELIM POSTATI, PRIHODNOST, VREDNOTE in OKOLJE. V dvorani so se jim pridružili tudi predsednik državnega zbora, doktor Milan Brglez, predsednik vlade, doktor Miro Cerar, varuhinja človekovih pravic, gospa Vlasta Nussdorfer, ter še nekateri drugi ministri. Mladi parlamentarci s svojimi besedami niso bili skromni. Med seboj so si delili osebna mnenja in predloge k izboljšavi države, in seveda na kratko spregovorili tudi o delikatnejših temah današnjega sveta, kot na primer o isto spolno usmerjenih. Prav tako so osebno nagovorili goste, in jih pozvali k spremembam države, pri tem pa so se najbolj oprli na ukrepe glede zmanjšanja diskriminacije, ter na nenadne, in po njihovih mnenjih ne potrebne spremembe v šolstvu. Ker pa udeleženi na temu področju sploh niso hranili besed, je bilo tudi v večini izvoljeno, da se bo na zasedanju 28. otroškega parlamenta, leta 2018, razpravljalo o šolstvu in šolskem sistemu.

Dostopnost