Skoči na glavno vsebino

Živa5Tečemo tudi v Novembru. Učenci 4.b in 5.b razreda smo v PB do konca oktobra pretekli že 86,4 km.

WP 000668WP 000670WP 000678

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tudi v oddelku podaljšanega bivanja 1.c in 2.c smo se polni radovednosti vključili v projekt »Tek podnebne solidarnosti«.9-2014 059a

 

V prvem tednu smo se ob fotografijah pogovarjali o revščini v Afriki. Spraševali smo se, kako podnebne spremembe vplivajo na življenje otrok, zakaj ne morejo vsi hoditi v šolo, v kakšnih razmerah živijo itd. V naslednjem tednu smo začeli z branjem odlomkov iz knjig in afriških pripovedk, izdelali vsak svoj kartonček, na katerega si bomo zapisovali pretečene kilometre. Učenci so prinesli v šolo različne izrezke iz revij, iz katerih smo izdelali plakate o Afriki. V planu imamo še ogled kratkih dokumentarnih filmov, pa gotovo še kaj…

Živa2Živa3Živa4

učiteljica Živa

Učenci v podaljšanem bivanju se bodo udeležili mednarodnega projekta Tek podnebne solidarnosti, ki se izvaja pod okriljem Slovenske Karitas. Učenci bodo v času sprostitvenih dejavnosti po svoji želji preko celega šolskega leta nabirali kilometre s katerimi bodo izrazili solidarnost do ljudi v Afriki, ki so jih posledice naravnih sprememb najbolj prizadele. S pretečenimi kilometri bomo gradili kroge solidarnosti okoli planeta Zemlje, ki  bo letos sklenjen že četrtič (160.300 km)
S številnimi pogovornimi, ustvarjalnimi in dramskimi delavnicami bomo učitelji spodbujali učence k razmišljanju o ljudeh v revnejših deželah, ki so jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadele.

MŽiva5orda vas zanima…

Dostopnost