Skoči na glavno vsebino

P1040116Pohod na Slivnico, 1114m visoke gore, na vzhodni strani Cerkniškega jezera, nad naseljem Cerknica.

Ob 7.45 smo se učenci 8.razredov zbrali na AP Idrija in se z avtobusom odpeljali do izhodišča pohoda v Cerknici. Ob 8.50 smo pričeli z vzponom, na vrhu smo se ustavili pri Domu na Slivnici, pomalicali, se preoblekli in vrnili v dolino. Žal nam kljub lepi napovedi vremena, le to ni bilo najbolj naklonjeno, imeli smo megleno in vetrovno, na začetku je celo nekoliko pršilo, zato je bila vidljivost slaba in nismo uspeli videti lepega razgleda, ki ga je človek deležen ob sončnem vremenu. Med vzponom smo izvedeli za legendo o slivniških čarovnicah, ki so nam verjetno zakuhale takšno vreme. Upamo, da bomo imeli ob naslednjem vzponu na Slivnico, lepši razgled na Cerkniško jezero.
Ob 13h smo se vrnili v Idrijo, nekateri bolj, drugi manj, vsi pa prijetno utrujeni.

P1040119

Dostopnost