Skoči na glavno vsebino

DSC 1553Delovno soboto v aprilu smo izvedli kot eko dan skupaj z oddelkom NIS. Najprej smo si ogledali otvoritveno slovestnost pred osnovno šolo, kjer so nastopali tudi učenci iz ONIS.

Nato smo se odpravili v podružnično šolo PPVI, kjer smo se najprej pogovorili, kaj početi brez elektrike. Učenci so pomislili kaj so počeli v dneh, ko je bil žledolom in ni bilo električne energije. Povedali so naslednje predloge: lahko se igramo družabne igre, beremo knjige ob sveči, spimo, se pogovarjamo, se sprehajamo,…

Ker je bil eko dan, smo se odločili, da bomo izdelali nekaj iz odpadnega materiala. Iz embalaže mleka in sokov smo naredili denarnice in jih okrasili s sličicami iz starih koledarjev. Tako je iz odpadkov nastal uporaben izdelek. 

 

DSC 1533

DSC 1536

DSC 1553

DSC 1557

DSC 1564

Dostopnost