Tudi v letošnjem šolskem letu so učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami v sklopu terenskih vaj v praksi spoznavali delo različnih služb, ki se ob morebitnih nesrečah odzovejo klicu na pomoč. V svoje prostore so nas prijazno sprejeli gasilci PGD Idrija ter nam predstavili svoje delo, opremo in vozila (Hvala Gašper Moravec, Primož Ržek, Uroš Pavšič in Žan Gostiša.). Delo reševalca nujne medicinske pomoči nam je predstavil legendarni Oleg Valentin Vidmar (slava mu!). Na policijski postaji Idrija nas je, kot vedno, prijazno sprejel Iztok Motnikar in nam razložil delovanje policije, različnih enot in opremo, ki jo uporabljajo. Kar v šolskih prostorih pa nam je Aljaž Leban, vodja severnoprimorske enote NUS razložil kako izgleda delo ekipe, ki skoraj vsakodnevno odstranjuje in uničuje neeksplodirana ubojna sredstva, ostanke vojn, ki so divjale na ozemlju naše države. Učence čaka se delavnica z GRS in spoznavanje dela ERP – enote reševalnih psov. Še enkrat iskrena zahvala vsem, ki so nam pomagali pri organizaciji in izvedbi praktičnega pouka.

Peter Tončič, mentor