Skoči na glavno vsebino

Danes nas je presenetilo suho jutro, kajti vremenska napoved prejšnji dan je bila zelo slaba. Juhu! Veseli smo se podali v nov dan z jutranjim razgibavanjem. Dan je bil zelo pester. Najprej nas je čakalo prijetno presenečenje. V naši bližini smo srečali reševalce, ki so nam z veseljem pokazali primer vaje reševanja poškodovancev, ki so se zastrupili z ogljikovim monoksidom. V vaji smo sodelovale tudi dekleta s hišice v kateri se je zgodila improvizirana nesreča. Vajo so dekleta odlično izpeljale. Bravo! Po koncu vaje je sledila analiza. Ugotovili smo, da je pomembno, da v takih primerih ‘hitimo počasi’, da je izjemnega pomena komunikacija, timsko delo, umirjenost, predvsem pa poslušanje navodil vodje. Dopoldne in popoldne je bil tudi čas za kopanje, športne igre in učenje plavalnih tehnik. Pred večerjo smo imeli še pouk v naravi, kjer smo se naučili marsikaj naravoslovno in družboslovno novega z okolja, kjer se nahajamo. Po večerji pa smo zaključili z ‘Lošinjado’ – zaključnim večerom, kjer so se predstavile sobe. Pripravili smo zelo zanimive točke,  kjer ni manjkalo tudi smeha. Vmes so učitelji podelili priznanja za športne igre v katerih smo sodelovali med razredi. Najboljši v pospravljanju sob so prejeli tudi sladke nagrade. Zaključno točko so nam pripravili tudi plavalni učitelji. Glasno smo navijali in se v plesno točko vključili tudi mi. Seveda ni šlo brez Pozeidona, boga morja, ki se je k nam pripeljal prav po morju in krstil čisto vse učence, ker so napredovali v plavanju. Po dvournem programu smo se utrujeni odpravili v sobe na počitek. Jutri nas čaka nov dan, ko se bomo odpravili spet domov.

Našo pot boste lahko jutri spremljali preko povezave, ki bo objavljena na spletni strani šole.

Pomembno obvestilo: učenci bodo zaradi jutrišnje delovne sobote prosti 25. 4. V ponedeljek imajo torej normalen pouk.

 

 

Dostopnost