Skoči na glavno vsebino

V nedeljo, 8. marca 2020, je v soorganizaciji Akademije za glasbo UL, Zveze glasbene mladine Slovenije in Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana potekala 9. Slovenska glasbena olimpijada, ki se je je udeležilo 73 učencev iz 44 šol z vseh delov Slovenije. Gre za državno tekmovanje za osnovne šole, na katerem se tekmovalci preizkušajo v glasbenem znanju, slušnem zaznavanju, a vista petju, petju v naprej pripravljene skladbe in ustvarjanju in izvedbi avtorske skladbe. Pod mentorstvom učiteljice glasbene umetnosti Marine Bizjak sta našo šolo na tekmovanju zastopala učenec Anže Klančar Jurjavčič iz 9.c razreda, ki je osvojil SREBRNO PRIZNANJE in učenka Hana Pavšič iz 9. a razreda, ki je osvojila ZLATO PRIZNANJE.

Za uspeh vsem trem iskreno čestitamo.

                        

 

Dostopnost