Skoči na glavno vsebino

V sredo, 12. februarja 2020, po kosilu, smo se učenci izbirnega predmeta ter interesne dejavnosti španščina odpeljali v Črnuče, kjer se je v popoldanskih urah odvijal 10. španski festival ¡Hola, chic@s!.

Učenci so  v mešanih skupinah iz različnih šol »potovali« po špansko govorečih državah. V vsaki »državi« so se zadržali od 10 do 15 minut. Reševali so določene naloge: risanje, iskanje zaklada, učenje verzov na pamet, plesanje »salse«; pisanje vprašanj za skritega gosta na novinarski »delavnici«; reševanje kviza itd. Poleg učiteljev OŠ so kot mentorji na festivalu sodelovali tudi novinarka iz Peruja; umetnik iz Urugvaja ter predstavniki založbe Malinc.  Pridružila se nam je tudi Neža Ržek, bivša učenka OŠ Idrije, sedaj študentka hispanistike.

Več slik si lahko ogledate tudi tukaj:

https://www.makspecar.si/index.php/dogodki/slike/hola-chicas

 

Dostopnost