Skoči na glavno vsebino

Med 23. in 28 junijem 2019 je v Beogradu (Srbija) potekalo 5. mednarodno geografsko tekmovanje držav Srednje, Južne in Jugovzhodne Evrope. Udeležilo se ga je 39 osnovnošolcev in 50 dijakov iz Švice, Bosne in Hercegovine, Srbije, Romunije, Bolgarije, Turčije in Kazahstana. Članica slovenske ekipe je bila tudi naša devetošolka Neli Petrič, ki je osvojila prvo mesto na državnem tekmovanju. Tekmovanje je potekalo v angleškem jeziku. Bilo je zelo zahtevno, razdeljeno na štiri dele, vključno s terenskim delom na znamenitem beograjskem razgledniku Avali. Neli se je še enkrat več izkazala s svojim znanjem in osvojila zlato medaljo v svoji kategoriji. Zaposleni na OŠ Idrija Neli za ta dosežek iskreno čestitamo in ji želimo še mnogo uspehov v nadaljevanju šolanja.

Matjaž Kerček, mentor

Dostopnost