Skoči na glavno vsebino

Iz Idrije smo se odpeljali na Lošinj ob 6.30. Peljali smo se skozi Godovič, nato smo pot nadaljevali proti Ilirski bistrici. Pri gostilni Potok smo se ustavili na malici, ter prečkali mejo na mejnem prehodu Jelšane. Po avtocesti smo se peljali do Opatije, nato pa do trajektnega pristanišča Brestova. S trajektom smo se odpeljali najprej do otoka Cres. Tam smo opazovali kamnite ograde in Vransko jezero, kjer črpajo pitno vodo za otoka Cres in Lošinj. S Cresa na Lošinj smo se peljali čez premični most ter kmalu prispeli na cilj – Nerezine. V naselju nas je že čakalo okusno kosilo. Okrepčani, smo se namestili po sobah, razpakirali in igrali družabne igre. Po počitku pa smo končno odšli na plažo, kjer nas je čakal preizkus znanja plavanja in razdelitev v plavalne skupine. Pred večerjo smo se še sprehodili po naselju, kjer bomo preživeli ta teden. Komaj čakamo jutrišnjega dne in upamo na lepše vreme.

Urban Žagar

Dostopnost