Zaključni koncert , ki je potekal v sredo, 24.5. 2017  v večnamenskem prostoru naše šole je za nami. V letošnjem šolskem letu je bil nekaj posebnega. V njem se je namreč prepletala pesem  in dramatizacija.

Učenci pevskega zbora Papagajčki so  s petjem popestrili igrico Zaljubljeni žabec v izvedbi učencev NIS in režiji njihove učiteljice Albine Mljač.

Pevke pevskega zbora Zlata roža  so s prelepimi pastirskimi pesmicami še polepšale dramatizacijo Peter Klepec v igralski zasedbi učencev dramsko gledališkega krožka pod vodstvom Žive Caruso in Mire Rejec.

Kot vedno so se vsi trije zbori predstavili s svojimi samostojnimi pevskimi točkami.

OPZ Zlata roža je letos nastopal pod vodstvom učiteljice Polone Bončina, OPZ Papagajčki in MPZ Mladi upi pa pod mentorstvom Elizabete Lampe.

Najlepše je takrat, ko se poleg petja oglasijo še tolkala. Za njih sta poskrbeli učenki petega razreda Anika Vončina in Tea Logar.

Pevka mladinskega pevskega zbora  Hana Pavšič je s svojim klavirskim znanjem polepšala skupno pesem  Zgodba o prijateljstvu.

Starejšim pevcem so se čisto na koncu pridružili Papagajčki- naši najmlajši pevci  in z njimi zapeli Naj ljubezen vodi nas…

Da bi želja po prepevanju, nastopanju in  skupnem pevskem ustvarjanju  ostala tudi za naslednje šolsko leto, je želja organizatorke koncerta  učiteljice Elizabete Lampe.

Še nekaj mnenj izraženih po koncertu:

» Všeč mi je bila moja glavna vloga v Zaljubljenem žabcu. Zelo lepo je pel mladinski zbor.«

Yulieth Uceta Garcia, pevka OPZ Zlata roža

» Lepo se je videlo pristno sodelovanje med učiteljicami, ki so sodelovale na koncertu.«

Polona Lampe Ozebe, predsednica ŠS

» Vse mi je bilo všeč. Opazila sem, kako so najmlajši gledalci pozorno sledili programu. Mojemu bratcu sta bili obe igrici zelo všeč. ¨

Sara Grošelj, pevka OPZ Zlata roža

» Malce drugače kot ponavadi…«

ravnateljica Ivica Vončina

» Zelo sem bila presenečena, ko so mi pevci skupaj z učiteljico pripravili voščilo ob zaključku šolanja. Res lepo… Še nekaj solzic sem potočila. »

učiteljica Polona Bončina

» Danes smo pa videli toliko lepega naenkrat…«