Skoči na glavno vsebino

Slovenski otroci niso imuni na negativne spremembe v sodobnem načinu življenja in tudi pri nas že nekaj let zaznavamo negativne trende razvoja. V želji, da se trend upada gibalnih sposobnosti čim prej obrne, je bil zasnovan program ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG. Po zaslugi programa in strokovnih delavcev, ki program izpeljujemo smo uspeli obrniti ta negativni trend upada motoričnih sposobnosti pri osnovnošolski mladini. To smo dosegli z vsakodnevno, redno in kakovostno športno vadbo, ki je edina  dejavnost, ki lahko nevtralizira številne negativne posledice današnjega, pretežno sedečega, načina življenja ter neustreznih prehranjevalnih navad otrok in mladine (Zavod za šport RS Planica, 2016). Tega se zavedamo tudi na naši šoli, zato program teče že iz leta 2010 in je vsako leto bolj obiskan. Cilji programa pa niso zgolj redna športna vadba in izboljšanje kakovosti življenja otrok, temveč naše otroke navdušiti nad sodelovanjem z okoliškimi klubi in društvi ter jih vključevati v razne športne akcije. Letos še posebej ugotavljamo, da otroci izjemno radi tečejo. Le razlog jim je potrebno dati. In otroci že tečejo za dober namen, za otroke v Afriki, za čisto okolje in podnebno solidarnost, za… V mesecu septembru smo se tako že odzvali sodelovanju v projektu »Začni mlad, tekmuj pošteno«. Moči so združili Atletska zveza Slovenije, Olimpijski komite Slovenije in Zavod za šport Planica in nastal je projekt, ki je namenjen promociji teka, gibanja in zdravstvenega udejstvovanja v športu za najmlajše. Tek sodi med osnovne gibalne dejavnosti in je osnova za večino športnih aktivnosti. Zato je še posebej pomembno, da tudi učence in učenke spodbujamo k aktivnemu preživljanju prostega časa in zdravemu načinu življenja. V petek, 16. septembra, smo tako kljub dežju vztrajali in 46 učencev in učenk OŠ Idrija ter podružnice Godovič je v okviru projekta Zdrav življenjski slog preteklo dolžino 100m. Ne tečejo pa samo naši najmlajši. Že naslednji dan smo sodelovali tudi na teku po ulicah Cerknega, kjer so sedmošolci in osmošolci tekli dolžino 1000m. Zgolj z dobro voljo in pozitivno naravnanostjo naših otrok so dosegli lepe rezultate. Otroci danes potrebujejo pozitivne izkušnje, ki vsekakor prispevajo k njihovemu vključevanju v šport.

Si želiš zdravo prihodnost? Migaj z nami!

Janja Grošelj

Dostopnost