V petek, 30.9.2016 smo šestošolci  »imeli krst«, kar pomeni, da so nas » ta večji« sprejeli na predmetno stopnjo.

Krstili so nas osmošolci Jakob Brus, Tinkara Pavšič, David Svit Novak, Ana Poljanec, Zala Lazar in Marcel Žgajnar. V jedilnici so za nas  pripravili  zanimivo tekmovanje. Marsikaj smo morali pokazati in s tem dokazati, da smo za prehod zadosti zreli.

Osmošolci so nam postavili različne izzive:

1. naličiti dekle z zaprtimi očmi ( šminko je v roki držal fant);
  2. koliko penic si lahko zatlačiš v usta, da še vedno razumljivo izgovoriš besedo Chuppy Bunny;
  3. dvojica naj poči balon brez pomoči rok ali nog
  4. zaroka ( kateri fant »najlepše zaprosi« dekle  za roko
  5. razbrati besede iz ustnic, medtem, ko imaš na ušesih slušalke in ti igra glasba;
  6. sam sebi narediti »čudno pričesko« z gelom za lase.

Izzivi so bili smešni in smo se ob njih zabavali vsi: organizatorji, nastopajoči in učitelji. Pri vsaki  igri si je razred priboril določeno število točk in glede na rezultat sta bila zmagovalca 6. b in 6.c razred.

Ker tudi 6.a  ni mogel ostati med učenci razredne stopnje, saj so v razredu sami »super« fantje in punce, so na koncu tudi oni, poleg ostalih učencev seveda, dobili  bonbone in se pridružili učencem predmetne stopnje.

Očitno smo osmošolcem dokazali, da smo zadosti zreli, iznajdljivi, bistri in pogumni.

Hvala vsem odgovornim za čudovit sprejem.

Klara Jereb in učiteljica Beti Lampe