Skoči na glavno vsebino

Zjutraj, ko smo se zbudili, je bil lep sončen dan. Šli smo na zajtrk. Pri zajtrku smo jedli različne namaze, kruh in kosmiče. Po zajtrku smo vzeli nahrbtnike in pričakali ladjico. Dopoldan nas je šlo na Mali Lošinj polovica otrok, popoldan pa druga polovica. Z ladjico smo se peljali po morju in videli modroplavute tune. Vozili smo se približno eno uro. Pristali smo v Malem Lošinju. Nato smo se sprehodili do botaničnega vrta. Tam smo se pogovarjali o zeliščih (sivka, lovor, žajbelj, origano, bor, smilja…), ogledali smo si vrt, spoznali osla in naredili herbarij. Ko smo naredili vse naloge, smo si lahko ogledali še trgovino z zelišči in še kaj kupili. Srečali smo tudi hrvaške sovrstnike. Nato smo se odpravili v središče oz. center mesta. Tam smo si privoščili sladoled. Vsi smo kupili razglednico in znamko, kakšen spominek, igračo. Med fanti so popularni tudi laserji, katerih največja cena je bila 120 hrk. Ko smo končali z nakupi, smo se odpravili v luko sv. Martina. Nato smo se peljali z isto ladjico, kot smo se pripeljali. Pot je bila dolgočasna, bilo je mirno morje. Ko smo prispeli, smo vzeli nahrbtnik ter se izkrcali. Ko smo prihajali proti hiškam, se je druga skupina ravno odpravljala na ladjico. Povedali smo jim, da smo videli tune; bili so navdušeni. Odhiteli smo na kosilo. Pojedli smo gobovo juho, solato, ‘tenstan’ krompir in meso. Popili smo sok. Sledil je počitek. Popoldan smo najprej plavali, nato pa smo tekmovali v skoku v daljino in teku na 60 metrov. Sledila je večerja, po večerji pa bomo pisali kartice.

Lepo vas pozdravljamo.

Fantje iz 6.c

Dostopnost