Skoči na glavno vsebino

Spoštovani!

Naša šola se bo DEKD pridružila s tremi dejavnostmi:

1. POHOD SVOBODE – ponedeljek, 28. september 2015

Za učence je ta pohod prvi športni dan. Cilj pohoda je tabor narodnega heroja Janka Premrla Vojka na Brinovem griču, namen pa poleg gibanja za zdravje tudi počastitev 70-letnice konca druge svetovne vojne in obuditev spomina, kako so naši predniki praznovali prihod svobode.

Učenci naj bodo oblečeni športno in obuti v pohodne čevlje ali telovadne copate. S sabo naj imajo manjši nahrbtnik, kamor bodo spravili malico, ki jo bodo dobili v šoli. Od doma lahko prinesejo plastenko vode ali jabolko, sladkarije pa na pohod ne sodijo (niso dovoljene).

Jutranje varstvo, kosilo in dejavnosti po kosilu sledijo po običajnem redu. Pohod se prične z začetkom pouka (7.50), konča pa predvidoma najkasneje ob 12. uri.

Priporočamo zaščito pred klopi in morda rezervne čevlje in nogavice, če se med pohodom zmočijo.

V primeru slabega vremena športni dan odpade in je pouk. O novem datumu pohoda bomo pravočasno obvestili.

2. Šege in navade domačega kraja – ZA LJUBI KRUHEK – torek, 29. september 2015

Učenci bodo imeli kulturni dan. Za delo potrebujejo peresnico in zvezek za SPO (1. – 3.r.) oz. DRU (4. in 5.r.).Tega dne se bodo vse dejavnosti dogajale v šoli. Tudi mi bomo pekli kruh, si ogledali dokumentarni film Kruhovo leto, ki so ga snemali tudi v Godoviču, in naša poizvedovanja o tej temi še nadgradili. Zaplesali bomo še nekaj otroških plesov, ki jih boste lahko videli na prireditvi. Že v tednu prej si bomo ogledali krušno peč s pripomočki za peko kruha na eni godoviških domačij.

3. Prireditev ob zaključku DEKD – ZA LJUBI KRUHEK – petek, 2. oktober 2015 ob 19.00; Gasilski dom

Pri zbiranju in poizvedovanju o delu in peki kruha nekoč ste nam bili starši v veliko pomoč. Čim več te dragocenosti bomo poskušali zajeti in vam podati v programu ob zaključku DEKD v petek zvečer. Da bo večer res prazničen, prosimo, da so deklice v krilih, če se le da, ter belih (svetlih) bluzah, fantje pa v belih/ svetlih srajcah. Otroci se v Gasilskem domu zberejo 10 minut pred prireditvijo.

Na šoli se bomo spomnili tudi dveh pomembnih obletnic in jima posvetili dva dneva.

1. 70-LETNICA IZIDA KNJIGE O PIKI NOGAVIČKI

V petek, 25. septembra 2015, bomo imeli na šoli dan Pike Nogavičke. Pouk bo »pikasto« obarvan. Da pa bo vse skupaj še bolj »po okusu Pike Nogavičke«, se lahko učenci oblečejo v katerega junaka iz knjige o Piki ali si narišejo pegice, spletejo kitke, prinesejo igrače Pikinih junakov  prinesejo knjige o Piki ipd.

2. 70-LETNICA IZIDA PRVE ŠTEVILKE OTROŠKE REVIJE CICIBAN

V sredo, 7. 10. 2015, bomo na šoli (v sklopu pouka SLJ) obeležili to lepo obletnico. Prosimo vas, da doma pobrskate, če imate kakšen starejši izvod Cicibana. Učenci naj ga prinesejo v šolo (lahko že tudi prej), saj bo zanimivo primerjati stare in nove izvode te revije.

 

Pri izvedbi zgoraj predstavljenih dejavnosti ste starši svojim otrokom in nam učiteljicam v veliko pomoč. Iskrena hvala!

učiteljice PŠ Godovič

800×600

Spoštovani!

 

Naša šola se bo DEKD pridružila s tremi dejavnostmi:

 

1. POHOD SVOBODE – ponedeljek, 28. september 2015

 

Za učence je ta pohod prvi športni dan. Cilj pohoda je tabor narodnega heroja Janka Premrla Vojka na Brinovem griču, namen pa poleg gibanja za zdravje tudi počastitev 70-letnice konca druge svetovne vojne in obuditev spomina, kako so naši predniki praznovali prihod svobode.

Učenci naj bodo oblečeni športno in obuti v pohodne čevlje ali telovadne copate. S sabo naj imajo manjši nahrbtnik, kamor bodo spravili malico, ki jo bodo dobili v šoli. Od doma lahko prinesejo plastenko vode ali jabolko, sladkarije pa na pohod ne sodijo (niso dovoljene).

Jutranje varstvo, kosilo in dejavnosti po kosilu sledijo po običajnem redu. Pohod se prične z začetkom pouka (7.50), konča pa predvidoma najkasneje ob 12. uri.

Priporočamo zaščito pred klopi in morda rezervne čevlje in nogavice, če se med pohodom zmočijo.

V primeru slabega vremena športni dan odpade in je pouk. O novem datumu pohoda bomo pravočasno obvestili.

 

2. Šege in navade domačega kraja – ZA LJUBI KRUHEK – torek, 29. september 2015

Učenci bodo imeli kulturni dan. Za delo potrebujejo peresnico in zvezek za SPO (1. – 3.r.) oz. DRU (4. in 5.r.).Tega dne se bodo vse dejavnosti dogajale v šoli. Tudi mi bomo pekli kruh, si ogledali dokumentarni film Kruhovo leto, ki so ga snemali tudi v Godoviču, in naša poizvedovanja o tej temi še nadgradili. Zaplesali bomo še nekaj otroških plesov, ki jih boste lahko videli na prireditvi. Že v tednu prej si bomo ogledali krušno peč s pripomočki za peko kruha na eni godoviških domačij.

3. Prireditev ob zaključku DEKD – ZA LJUBI KRUHEK – petek, 2. oktober 2015 ob 19.00; Gasilski dom

Pri zbiranju in poizvedovanju o delu in peki kruha nekoč ste nam bili starši v veliko pomoč. Čim več te dragocenosti bomo poskušali zajeti in vam podati v programu ob zaključku DEKD v petek zvečer. Da bo večer res prazničen, prosimo, da so deklice v krilih, če se le da, ter belih (svetlih) bluzah, fantje pa v belih/ svetlih srajcah. Otroci se v Gasilskem domu zberejo 10 minut pred prireditvijo.

Na šoli se bomo spomnili tudi dveh pomembnih obletnic in jima posvetili dva dneva.

1. 70-LETNICA IZIDA KNJIGE O PIKI NOGAVIČKI

V petek, 25. septembra 2015, bomo imeli na šoli dan Pike Nogavičke. Pouk bo »pikasto« obarvan. Da pa bo vse skupaj še bolj »po okusu Pike Nogavičke«, se lahko učenci oblečejo v katerega junaka iz knjige o Piki ali si narišejo pegice, spletejo kitke, prinesejo igrače Pikinih junakov  prinesejo knjige o Piki ipd.

2. 70-LETNICA IZIDA PRVE ŠTEVILKE OTROŠKE REVIJE CICIBAN

V sredo, 7. 10. 2015, bomo na šoli (v sklopu pouka SLJ) obeležili to lepo obletnico. Prosimo vas, da doma pobrskate, če imate kakšen starejši izvod Cicibana. Učenci naj ga prinesejo v šolo (lahko že tudi prej), saj bo zanimivo primerjati stare in nove izvode te revije.

 

Pri izvedbi zgoraj predstavljenih dejavnosti ste starši svojim otrokom in nam učiteljicam v veliko pomoč. Iskrena hvala!

 

učiteljice PŠ Godovič                                                                                  

                                                                                                                       

Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Dostopnost