Skoči na glavno vsebino

Tudi danes smo se prebudili v sončno jutro, ki je obetalo lep dan. Po zajtrku smo želeli izkoristiti sončen dan, kjer smo se izpopolnjevali v plavalnih tehnikah po skupinah. Pred tem smo imeli urico pouka po skupinah, kjer smo izpolnjevali naloge v delovnih zvezkih, raziskovali življenje v obmorskem pasu ter spoznavali naravne in geografske značilnosti otoka Lošinj.

Voda je bila malce toplejša kot dan prej, zato smo vanjo lažje zaplavali. Po učenju plavalnih tehnik, smo imeli tudi nekaj prostega časa za igre v vodi, potapljanje, raziskovanje morskega dna in športne aktivnosti z žogo. Na morskem dnu smo iskali tudi rastline in živali, ki smo jih prepoznavali pri pouku naravoslovja. Našli smo kar nekaj živalskih vrst kot so morski brizgači, morski ježki, rakovice, različne školjke in nekaj vrst alg. Po obilnem kosilu, ki nam je danes še posebej teknilo, smo med počitkom igrali družabne igre, brali knjige itd. Kmalu smo se odpravili nazaj na plažo,kjer smo nadaljevali z učenjem plavanja in športnimi igrami. dekleta so se pomerila v Med dvema ognjema, fantje pa v ‘luknji’. Za večerjo so nam teknile slastne ribe. Večerni del smo izkoristili za sprehod v bližnje Nerezine, kjer smo s svinčnikom risali obmorske stavbe in se na koncu posladkali s sladoledom. Zbrali smo se tudi na glavnem trgu, kjer smo izvedeli mnogo zanimivosti o tamkajšnjem kraju. Po sprehodu nazaj z lučkami smo se odpravili na zaslužen počitek z velikim pričakovanjem na dogodke naslednjega dne.

Nekaj utrinkov, pa si lahko pogledate še tukaj.

Dostopnost