Skoči na glavno vsebino

ŽAL NAM JE BILO, DA JE ŽE KONEC

 

Učenci Osnovne šole Idrija,  ki v šolskem letu 2014/15 obiskujejo interesno dejavnost vokalna skupina pod mentorstvom profesorice Marine Bizjak, so se v torek, 26.5.2015, udeležili 9. Mednarodnega festivala Igraj z mano v Ljubljani. 

festival 2

V Ljubljano smo se pevke, pevca, kitarist in mentorica odpravili z rednim avtobusom. Z Ljubljanske avtobusne postaje smo se peš podali na pot proti Kongresnemu trgu kjer se je odvijala osrednja prireditev. Tam so si učenci pred nastopom lahko ogledali stojnice, se prizkusili v ustvarjalnih delavnicah, se fotografirali z Jano Šušteršič in Zlatkom ter celo dobili njune podpise. Učenci so bili zelo veseli otvoritvene točke, ki so jo predstavili glasbeniki akademije Berklee Collage of Music Valencia Campus z pesmijo Don’t Believe it Just Watch. Po ogledih nekaj nastopov, so pevci pripravili svoje glasove za nastop in ponovili skladbe. Čez nekaj trenutkov so že stali na odru – živčni, pa tudi vzhičeni, kot opisuje ena od pevk vokalne skupine. Repertoar, ki smo ga predstavili je vključeval pesmi Vsak po svoje iz slovenskega filma Gremo mi po svoje,  Lions Sleeps Tonight iz filma Levji kralj in Wake Me Up (Avicci) pri kateri se je pevcem na odru pridružil še kitarist. »Ko smo zapeli zadnji akord na odru, nam je bilo žal, da je že konec nastopa«.

Dostopnost