Skoči na glavno vsebino

planinski pohod0102Že v prvem tednu novega šolskega leta 2013/14 smo imeli prvi športni dan. Ob devetih se nam je pridružill gospod Nace Breitenberger, ki nas je kot vodnik pospremil skozi celotno pot. Od šole smo krenili proti mestu in se po stezi odpravili proti Smukovemu griču.  Na vrhu smo se ustavili in prisluhnili gospodu Nacetu, ki je iz planinskega nahrbtnika potegnil veliko planinske opreme. Predstavil nam je planinsko obutev, prehrano, čelado, palice in ostale pripomočke, ki jih ima vedno s seboj, ko gre v gore. Učenci so vse pripomočke tudi preizkušali, nadeli so si čelado, zlezli so v bivalno vrečo in poskusili planinski čaj ter suho sadje in oreščke. Spoznali smo veliko zanimivih stvari, na kocu smo skupaj zapeli in se odpravili naprej po poti mimo Čuka do Tičnice, kjer smo imeli krajši postanek. Ogledali smo si mesto z daljnogledom, se posladkali z lubenicami, ki so zrasle na Tičnici in naredili nekaj fotografij. Pot v dolino smo nadaljevali po stezi do Kovačice, nato pa nazaj do šole. Na šolskem dvorišču smo v prijetnem vzdušju zaključili športni dan, saj je gospod Nace Breitenberger  za vse pohodnike izdelal pohvale z žigom planinskega društva. Najlepše se mu zahvaljujemo za prijetno in poučno dopoldne.

planinski pohod0101

planinski pohod0102

 

planinski pohod0103

planinski pohod0104

planinski pohod0105

planinski pohod0106

planinski pohod0107

planinski pohod0108

planinski pohod0109

planinski pohod0110

planinski pohod0111

planinski pohod0112

planinski pohod0113

Dostopnost