Skoči na glavno vsebino

Na zadnjii majski dan smo si v Mejci ogledali vojaški helikopter.

Danes smo si šli ogledat helikopter. Vojak je povedal, da je helikopter za pet ljudi. rekel je tudi, da so dolžine propelerja 5 metrov. povedal je da ga tankajo vsaj 3 ure. Helikopter gre 240 km/h. Dolg je 12 metrov. na koncu smo se še poslikali in poslovili. Imeli smo se zelo lepo. V podaljšanem bivanju smo videli helikopter, ko je vzletel. da pilot lahko leti, mora narediti 200 ur v letu. Nov model helikopterja stane 2000.000 evrov.

Sefejdin

Danes smo šli 6. šolsko uro poglet v Mejco helikopter. Gospod nam je predstavil helikopter. Rekel je, da sta oba propelerja dolga 10 m, da porabi 340 l goriva in njegova hitrost je 240 kilometrov na uro. V Sloveniji je 12 helikopterjev. Poveedal je tudi, da so helikopterji dražji od letal. Helikopter se tanka pol ure. Nov helikopter stane 2000.000 evrov. Nov model, ki bo kmalu izdelan, pa bo stal od 4.000.000 do 5.000.000 evrov.Najnovejši helikopter lahko gre 200 kilometrov na uro.

Vasja

Dostopnost