Skoči na glavno vsebino

Danes smo imeli prve štiri ure tehniški dan. Prišla je gospa Tončka. delali smo kreme za mame. Potem smo delali še čestitke. Na koncu smo imeli še dve uri LUM. Imeli smo se zelo lepo.

Sefejdin

Danes smo imeli prve štiri ure tehniški dan. Izdelovali smo piling. V piling smo dali olje, sol in eterična olja. Vse skupaj smo zmešali. To smo delali dve šolski uri. prišla je Tjašina mačegha Tončka. po malici smo odšli ven na odmor. Po prihodu nazaj, smo delali voščilnice. Ko smo naredli voščilnice, smo delali prtičke. Nato smo tehniški dan zaključili in odšli na kosilo. Imel sem se zelo lepo.

Vasja

Danes je prišla moja mačeha Tončka. Prišla nam je predstavit naravno kozmetiko. Za mame smo izdelovali piling. Piling se uporablja za odstranjevanje odmrle kože. Za piling potrebujemo 320 g soli, 80 g olja, 1 žlico zelišč in eterična olja. Ko vse sestavine premešamo,  dobimo dva kozarčka pilinga. Na koncu smo ji dali še manjšo pozornost. Na lončke smo dali etikete. Imeli smo se zelo lepo.

Tjaša

Recept za naravni piling

320 g soli,

80 g olja,

zelišča (bezeg, kamilice, meta),

eterična olja

1. Zmešamo sol in olje

2. Dodamo eno žlico zelišč

3. Dodasmo 10 kapljic eteričnega olja in mešanico spravimo v kožarčke.

4. Piling uporabljamo enkrat na teden.

Leon

 

Dostopnost